Kurser - LOF Egedal

LOF Egedal

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Beklædningssyning - weekend
    Start: 06.04.18
    fredag 18:00
    Charlotte Ladefoged
    Veksø Sjælland, Veksø skole
  • @navn
     
    Billed- og videoredigering
    Start: 08.01.18
    mandag 18:00
    Erik Lund
    Ølstykke, Toftehøjskolen
  • @navn
     
    Broderi
    Start: 04.01.18
    torsdag 13:30
    Laila Glienke
    Smørum, Lokale 1, Kulturhuset
  • @navn
     
    Har du rygproblemer og andre lidelser
    Start: 08.01.18
    mandag 10:00
    Tenna Vinding
    Smørum, Ledøje-Smørum hallen
  • @navn
     
    Hatha yoga M/K
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:00
    June Horup
    Smørum, Smørum gamle skole
  • @navn
     
    IT - med Windows 10
    Start: 03.01.18
    onsdag 18:00
    Erik Lund
    Ølstykke, Toftehøjskolen
  • @navn
     
    Mystery quilt
    Start: 10.03.18
    lørdag 10:00
    Pernille Coff
    Stenløse, Lærkeskolen
  • @navn
     
    Sommerstrik
    Start: 01.02.18
    torsdag 19:15
    Laila Glienke
    Smørum, Lokale 1, Kulturhuset
  • @navn
     
    Strik - begynder
    Start: 04.01.18
    torsdag 19:15
    Laila Glienke
    Smørum, Lokale 1, Kulturhuset
  • @navn
     
    Styrketræning for kvinder og mænd
    Start: 04.01.18
    torsdag 15:00
    Tenna Vinding
    Smørum, Ledøje-Smørum hallen
  • @navn
     
    Yoga hensynstagende M/K
    Start: 10.01.18
    onsdag 15:15
    June Horup
    Smørum, Smørum gamle skole
 

Er startet

  • @navn
     
    "Brush-It-Up" - Engelsk 4
    onsdag 17:15
    Nina Høgh
    Ølstykke, Toftehøjskolen
  •  
     
    "Take-It-Easy" - Engelsk 6/7
    tirsdag 17:15
    Nina Høgh
    Ølstykke, Toftehøjskolen
  •  
     
    Blomsterdekoration - lørdage
    lørdag 10:00
    Lena Damgaard Pedersen
    Stenløse, Lena D. Pedersen
  • @navn
     
    Blomsterdekoration - onsdag formiddag
    onsdag 10:00
    Lena Damgaard Pedersen
    Stenløse, Lena D. Pedersen
  •  
     
    Blomsterdekoration - torsdag aften
    torsdag 19:00
    Lena Damgaard Pedersen
    Stenløse, Lena D. Pedersen
  • @navn
     
    Engelsk samtaletræning - øvede 4
    mandag 10:00
    Lizzie Kaltoft
    Ølstykke, Græstedgaard
  •  
     
    Har du rygproblemer eller andre lidelser
    mandag 10:00
    Tenna Vinding
    Smørum, Ledøje-Smørum hallen
  •  
     
    Hatha yoga M/K
    onsdag 17:00
    June Horup
    Smørum, Smørum gamle skole
  • @navn
     
    Patchwork for alle
    søndag 10:00
    Pernille Coff
    Stenløse, Lærkeskolen
  •  
     
    Spansk 2
    onsdag 17:00
    Gitte Pedersen
    Ølstykke, Stengårdsskolen
  •  
     
    Spansk 5
    tirsdag 19:00
    Gitte Pedersen
    Ølstykke, Stengårdsskolen
  • @navn
     
    Styrketræning for kvinder og mænd
    torsdag 15:00
    Tenna Vinding
    Smørum, Ledøje-Smørum hallen
  • @navn
     
    Vandtræning - vandgymnastik
    onsdag 15:00
    Annie Lundberg
    Smørum, Boesagerskolen
  • @navn
     
    Vandtræning - vandgymnastik
    onsdag 14:00
    Annie Lundberg
    Smørum, Boesagerskolen
  •  
     
    Vinterstrik
    torsdag 17:00
    Laila Glienke
    Smørum, Lokale 1, Kulturhuset
  •  
     
    Yoga hensynstagende M/K
    onsdag 15:15
    June Horup
    Smørum, Smørum gamle skole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.